سه شنبه, 06 شهریور 1397 ساعت 10:36

به مناسبت گرامیداشت هفته فرهنگی قزوین

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

به مناسبت گرامیداشت هفته فرهنگی قزوین و همزمان با چهارمین روز از هفته دولت نمایشگاه منطقه‌ای صنایع دستی، هدایا و سوغات استان قزوین

 

با حضور مهندس حمیده زرآبادی نماینده مردم آبیک ، البرز و قزوین در مجلس شورای اسلامی ، آشناگر معاون سیاسی و امنیتی استانداری ، موسوی فرماندار قزوین ، حضرتی مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین ، دکتر بیدخام مدیر کل امور اجتماعی استانداری و طاهرخانی مدیر عامل شرکت نمایشگاهها بعد از ظهر روز گذشته در محل دائمی نمایشگاه‌های استان افتتاح گردید .

این نمایشگاه با هدف توسعه و ترویج صنایع دستی و هنرهای سنتی و حمایت از هنرمندان این عرصه با حضور استان‌های قزوین، سمنان، گلستان، گیلان و زنجان به همت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در 16 غرفه دایر شده و صنعتگران آثار تولیدی خود در رشته‌های مختلف صنایع دستی را جهت ارائه و فروش به معرض نمایش گذاشته‌اند.

در این نمایشگاه هنرمندان استان قزوین در 12 غرفه با ارائه آثاری در رشته‌های رودوزی‌های الحاقی‌، صحافی سنتی، معرق چوب، چرم دست دوز و گلیم بافی حضوری فعال دارند.

همچنین در این نمایشگاه نساجی سنتی استان گلستان، ملیله زنجان، نمد مالی سمنان و حصیربافی گیلان با حضور هنرمندان این استان‌ها به نمایش در آمده است.

شایان ذکر است: نمایشگاه منطقه‌ای صنایع دستی استان قزوین همراه با جشنواره اقوام و ملل تا تاریخ نهم شهریور ماه از ساعت 17 الی 22 در محل دائمی نمایشگاه‌های استان پذیرای بازدیدکنندگان است.

خواندن 647 دفعه

ساز سفر پاسارگاد

وب سایت اطلاع رسانی گردشگری فکر سفر

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به مجموعه ساز سفر پاسارگاد می باشد.